- SIDEPOWER AL-ZI ANODE 48DX42HX25HEX [SGSP626Z]
Shop Now
- Sealants
- Service Items
- Cleaners / Polish
- Consumables
- Hand Tools
Fasteners
- Metric Set Screws
- Imperial Set Screws
- Imperial Hex Bolts
- Metric Hex Bolts
- Imperial Cap Screws
- Metric Cap Screws
- Imperial Countersunk
- Metric Countersunk
- Imperial Button Head Bolts
- Metric Nuts & Washers
- Metric Button Head Bolts
- Self Tapping Screws
- Misc Fasteners
- Threaded Rod
- Metric Countersunk Allen Head
- Metric Pan Slot
- Rivets
- Cutting Tools
- Power Tools
- Lubricants & Oils
- Health & Safety
- Welding / Heat
- Hoses & Clamps
- Toolboxes
- Misc Items
- Abrasives
- Fittings & Valves
Stock Code:
ZISPZ-20-1180
Price:
In Stock
Description
Sleipner Side-Power 201180 replacement Zinc Anode for Bow Thrusters
48mm Outside diameter
42mm Height
6mm Bolt hole
24mm Hex mounting recess